🟦 Blog 1 van 3 – Lvak: Ouderenmishandeling – meer dan slaan of schreeuwen
2 juni – Dag tegen Ouderenmishandeling.
Het is een onderwerp waarover we liever zwijgen. Omdat het gevoelig ligt. Omdat er schaamte op zit. Omdat we liever denken dat het “bij ons niet voorkomt”. Toch is het noodzakelijk om stil te staan bij ouderenmishandeling – in álle vormen.
Niet alleen fysiek of verbaal, maar ook psychisch, financieel, seksueel, of door verwaarlozing.
Het kan klein beginnen: het steeds negeren van iemands behoeftes, betuttelend gedrag, overvragen of isoleren.
Het gaat vaak ongemerkt, ook in zorginstellingen of thuis. En het gebeurt soms ook uit onmacht of onwetendheid.
Ik was op 2 juni bij de bijscholingsdag van de LVAK – De vereniging voor aandachtsfunctionarissen huiselijk geweld en kindermishandeling
Een dag die volledig in het teken stond van bewustwording, beleving en waardering.
Voor mij raakte het ook iets persoonlijks: ik heb van dichtbij meegemaakt hoe snel mensen misbruik maken van een kwetsbare dierbare.
Daarom start ik in het najaar een verdiepende training over ouderenmishandeling.
Want ik wil bijdragen aan een omgeving waarin mensen mét kwetsbaarheid veilig zijn – en zich ook veilig vóelen.